יקב ירושלים

זכרון יעקב

לפניכם הצעה ליום טיול בזכרון יעקב, הכולל ביקור בחמש תחנות, במהלכו נתוודע להיסטוריה רבת השנים של המושבה. נתחיל את הטיול בפעילות חווייתית בגני הנדיב, הגנים המוקדשים לזכרו של הברון רוטשילד ורעייתו, ונמשיך בסיור ברחוב המייסדים וסביבתו הקרובה. לאחר ארוחת צהריים במסעדת ברוניתא הנהדרת, נבקר במפעלי הקהילה הגרמנית בית אל, שם נשמע את סיפורה של קהילה נוצרית אוהבת ישראל המתגוררת במושבה, ונקנח בסיור מודרך ובטעימות יין ושוקולד ביקבי כרמל, היקב שהקים הברון רוטשילד במושבה שכה אהב.

     המחיר לאדם בקבוצה של מינימום 30 איש   |   525 ש"ח

המחיר לא כולל מע"מ

אפשרויות נוספות לשילוב
ירושלים

סדנא

סדנת שוקולד מתוקה
בעין כרם

סדנא חווייתית הכוללת טעימות עם שוקולטיירית מומחית שתלמד אתכם להכין את השוקולד המושלם.. במהלך הסדנא נלמד בקצרה על מקור הקקאו, סוגי השוקולד השונים, נראה מכונות בפעולה ונהנה מחגיגת עשייה מתוקה!

וכמובן, את השלל שיישאר תוכלו לקחת הביתה.

ירושלים

קולינריה

סיור וטעימות בשוק
מחנה יהודה

הסיור עובר בין רחובות השוק הצבעוניים ומספר את סיפורי השוק החל מבנייתו, המשפחות החשובות והמכובדות בירושלים שחיו בו, התפתחותו של השוק והתמורות החיוביות שחלו בו בשנים האחרונות.

במהלך הסיור נבצע עצירה וטעימה מהדוכנים המעניינים יותר בשוק:  מאפה גרוזיני עבודת יד, מאפי שמרים מתוקים, חומוס ופלאפל, משקה בריאות מרענן, חלווה, תבלינים, טחינה וכמובן קינוח. נשוחח עם הסוחרים ונאזין לסיפורים המרתקים והמשעשעים שהפכו עם הזמן לחלק מההיסטוריה המיוחדת של שוק מחנה יהודה.

את הסיור נשלב עם "גיחה" קצרה אל שכונת נחלאות הצמודה לשוק בעקבות התנור השכונתי ובורות המים שעדיין קיימים בשכונה, ונבצע אתנחתא קלה תחת עץ התות המפורסם משירו של יוסי בנאי שעדיין מניב פירות..

התמונה באדיבות מורה הדרך אלי ווגמן

ירושלים

ארוחת בוקר

ארוחת בוקר בקפה לה ז'ומל מושב בית נקופה

הקפה-פטיסרי-קונדיטוריה מנוהל על ידי התאומות ("לה ז'ומל"- בצרפתית) מעיין ורותם לבית סוויסה שגדלו בבית נקופה.

הארוחה המפנקת כוללת: לחמים הנאפים במקום, גבינות ומטבלים, סלט ירקות ברוטב ויניגרט, שקשוקה וביצים בנוסח בנדיקט עם תוספות של קממבר, ריבת בצל, אבוקדו ובצל ירוק.

מאפים ביתיים מתוקים פריכים: טארט הלימון, רוגלעך ושתייה חמה וקלה.

ביקור ברובע ההרודיאני
מקום מושבם של עשירי העיר
בתקופת בית שני
חיזיון אור קולי
על חומות
מוזיאון עיר דוד
סיור מורחב שנושאו:
ירושלים בראי שלוש הדתות
בשילוב עלייה להר הבית
סיור מודרך
במרכז דוידסון
הגן הארכיאולוגי ירושלים
סיור במוזיאון ישראל
בעקבות הממצאים
שהוזכרו במהלך הטיול
סיור מודרך
במוזיאון מרכז הרצל
בהר הרצל