מלון הבוטיק "האפנדי"

באחת מסימטאות העיר העתיקה שוכן מלון הבוטיק "האפנדי". בחפירות שהתבצעו במקום נחשפו שרידי מבנה מהתקופה הצלבנית שחרב בשרפה קשה והתמוטט. הממצאים על רצפת המבנה מתוארכים למאה ה-13, ועל כן נראה כי המבנה נהרס בקיץ 1291, עת נפלה עכו סופית בידי הכובש הממלוכי ונהרסה. מאז ננטש המבנה, ורק כעבור 400 שנה, בתקופה העות'מאנית, נבנה מבנה חדש על חורבותיו. במחצית השנייה של המאה ה-18, נבנה מעליו המבנה המאוחר, אשר שימש כשטח המסחר והמגורים של משפחות הסוחרים האמידות.
בשנת 1840 רכשה את הבית המשפחה היוונית־אורתודוכסית, ספירידוס, שמוצאה מכרתים, שבבעלותה היה מפעל למשקאות אלכוהוליים. משנקלטו בעיר, שינו בני המשפחה את שמם ל-ח'מר (אלכוהול בערבית). צאצאי המשפחה התגוררו במקום עד שנת 1948. אחד מבני המשפחה, עודה ח'מר, התמחה לא רק במסחר ביין ובתבואה, אלא גם בשיפוץ מבנים, והוא כנראה האחראי להפיכתו של המבנה לבית מידות מפואר.
אורי ירמיאס, בעל מסעדת אורי בורי הסמוכה רכש את שני המבנים ממשפחת שוקרי ומשפחת עפיפי. מעל שמונה שנים ויותר מ־20 מיליון שקלים הושקעו בעבודות השימור והשיפוץ של מה שהיה חורבה מתפוררת וכיום מלון בוטיק יוקרתי. המבנה היה שרוי בהזנחה מתקדמת - קירות מתקלפים, עיטורי עץ שבורים, ריקבון, טיח מתפורר ומרצפות שבורות והוא שוחזר על פי הכללים המחמירים ביותר.
בין העובדים והמשמרים במבנה הועסקו מומחי רסטורציה ומתמחות מבית ספר לשימור בוונציה, אשר שחזרו את ציורי הקיר ואת עיטורי התקרה המרהיבים במשך כשבעה חודשים.